Ei bine, pentru ca a trecut si zapaceala de la mine din casa – zona zoster – Gone, febra Sofiei – Gone, revin …
Imi doresc enorm de mult sa scriu, ma gandesc din ce in ce mai serios sa postez mate
Nu imi aduc aminte in copilaria mea sa fi stat pe langa mama mea pana la varsta de trei ani. De cand ma stiu, am fost un pachet mutat, caci asa erau vremurile.
De vreo 10 ani am inceput sa am probleme cu pielea .
Prima oara tin minte ca mi-a aparut o dermatita careia nu i-am dat importanta dupa ceva timp cand am aflat ca tata a facut infarct.
Week-endul trecut am plecat la Navodari pentru cateva zile .
Dupa o discutie in contradictoriu cu Dragos despre vreme , desi vineri la pranz ploua cu galeata in Bucuresti, m-am riscat si am plecat spre mare.
Fetele astea parca ar fi surorile mele mai mari … ne-am vazut prima oara ca sa ne cunoastem si a fost click clack instant ca la un puzzle pe care incerci sa il faci si dupa ceva timp gasesti piesa sau “piesele de
Iubirea vietii mele, suntem la munte la nasicii si de azi de dimineata ai ras si ai alergat non stop! Am reusit sa te adorm in masina , te- ai culcat foarte suparata pe mami pentru ca a ridicat tonul la tine si ti- a zis
Cum imi satisfac eu dorinta asta continua de a cumpara lucruri ?
Ei bine , de la o vreme mi-am dat seama ca indiferent daca imi cumpar haine scumpe sau ieftine tot un maldar am si tot in aceeasi pereche de blugi ,adida
Eu am fost un copil nascut prematur si am avut sansa la viata si la o dezvolatare normala.
Oh Doamne, asa greu ma urnesc sa scriu si asa de repede se deruleaza filmul vietii mele.
Constat cu stupoare ca timpul a devenit cel mai mare “dusman”.
12 ani am stat prin televiziuni, din proiect in proiect, fara pauza. Era o lume ideala, unde multa lume aspira sa ajunga, insa nu multi cunosteau si dedesupturile.
